Uzm.Dr. Hamiyet Yılmaz
Mevlana Üniversitesi Hastanesi
 
Merhaba,
Sizlerle web sitem üzerinden tecrübelerimi paylaşmaktan büyük mutluluk duyacağım.

Sağlık Dolu Günler Dilerim.
Kullanıcı Girişi
Beni Bu Bilgisayarda Hatırla
 
  Adınız Soyadınız
 
  E Posta Adresiniz
 
  Telefon
 
  Tahlil Dosyası Gönder
 
18619 Kişi siteyi ziyaret etti.
Dermatoloji (Deri Hastalıkları)

Dermatoloji  Bölümünde, deri, saç ve tırnak hastalıkları ile  ağız ve genital bölge hastalıklarının hem ayakta teşhis, tetkik ve tedavileri, hem de gerektiği takdirde yatarak tedavileri yapılabilmektedir. Bölümümüzde hem erişkin hem de çocuk hastaların muayeneleri yapılmaktadır.
Başlıca hastalıklarımız; Alerji ve ürtiker , Akne (sivilce), Deri enfeksiyonları (mantar hastalıkları, siğiller, apseler..) , Derinin iyi huylu tümörleri , Nevüsler (benler), Deri kanserleri  , Ekzema , Kaşıntılı hastalıkları, Ağız hastalıkları,  Derinin büllöz hastalıkları (su toplayan yaralarla seyreden hastalıklar), Behçet Hastalığı , SLE,  Skleroderma, Dermatomiyozit gibi  hastalıklar, Yağ ve ter bezi hastalıkları ,
Pigmentasyon bozuklukları  (vitiligo, güneş lekeleri, doğum lekesi..), Psoriasis (Sedef hastalığı) , Seboreik dermatit , Kıllanma artışı, Saç dökülmeleri ve saç derisi hastalıkları, İlaç döküntüleri, Tırnak bozukluklarının vs…. teşhis ve tedavileri başarı ile yapılmaktadır.

Bölümümüzde uygulanan medikal ve kozmetik uygulamalar

v     Wood ışığı incelemesi: Vitiligo ve bazı hastalıkların teşhisinde  kullanılır

v     Deri mantar incelemesi

v     Paterji testi: Behçet hastalığının teşhisinde kullanılır

v     Kriyoterapi : Siğillerin ve bazı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan dondurma tedavisidir

v     Elektrokoterizasyon : Siğillerin, et benlerinin ve küçük selim deri tümörlerinin çıkarılmasında kullanılan yakma tedavisidir

v     Dermatoskopi : Benlerin tanı  ve takibinde kullanılır

v     İntralezyonel enjeksiyon : Lezyon içi madde enjeksiyonlarıdır

v     Allerji testleri (prick test ve yama testi)

v     Deri biyopsisi : Hastalıkların kesin tanısı için yapılır

v     Dermatocerrahi uygulamalar

v     İyontoforez tedavisi : Aşırı terleme tedavisindede kullanıır

v     Lazer epilasyon Ünitemizde epilasyon amacıyla Alexandrite lazer kullanılmaktadır.  Tartışmasız en etkili lazer sistemlerindendir. Lazer, büyüme dönemindeki kıl köklerindeki melanini hedefler. Burada ışık ısıya çevrilir. Çevredeki dokulara  zarar vermeden kıl kökü tahrip olur. Sonuçta da tüyün yeniden büyümesi engellenir. 4-6 seansda kıllar tamamen yok olur. Cilt yapısına göre doğru dozları ayarlama, lazerin uygulanmaması gereken hastalıkları ve oluşabilecek yan etkileri ayırt etme ve bunları tedavi etme açısından işlemler doktor kontrolünde yapılmalıdır.

v     Kimyasal Peeling (cilt lekeleri, sivilce izleri ve yaşlılık çizgilerinde kullanılan kimyasal soyma işlemidir)

v     Dermaroller uygulaması : Sivilce izlerinin ve diğer izlerin tedavisinde,  kırışıklık, deri sarkması ve elastikiyet kaybı tedavilerinde son derece etkilidir.

v     Anti-aging tedaviler (maskeler, cilt  bakımı):

v     Botox ve dalgu uygulamaları Botox hem aşırı terlemenin hem de kırışıklıkların tedavisinde yapılan botulinum toksin enjeksiyonudur.

)

v Mezoterapi (saç, yüz)

v     PRP (Platelet Rich Plazma)